fitfighterka.pl

Blog tematyczny o diecie, sporcie, urodzie.

Sport

Co to jest gem w tenisie?

Co to jest gem w tenisie?

Gem w tenisie to jedna z podstawowych jednostek punktowych w tej dyscyplinie sportu. Jest to sytuacja, w której jeden z zawodników lub drużyn zdobywa przewagę nad przeciwnikiem, zwyciężając w kolejnych punktach. Gem może być rozstrzygnięty na korzyść jednej ze stron, gdy osiągnie ona przewagę wynoszącą co najmniej dwa punkty nad przeciwnikiem. Jest to podstawowa jednostka punktowa w tenisie i gra toczy się o wygraną w zestawie, składającym się z gema.

Czym jest gem w tenisie

Gem w tenisie jest jednostką punktową, która decyduje o przebiegu meczu. Zawodnik lub drużyna, która wygrywa kolejne punkty, zdobywa przewagę w gemie. Gem zostaje rozstrzygnięty, gdy jedna ze stron osiągnie przewagę wynoszącą co najmniej dwa punkty nad przeciwnikiem. Gem jest podstawową jednostką punktową w tenisie i decyduje o wygranej w zestawie.

Jak zdobywa się punkty w gemie

Punkty w gemie zdobywa się poprzez wygrywanie kolejnych wymian. Każda wygrana wymiana przynosi jednemu z zawodników lub drużyn punkt. Zawodnik lub drużyna musi osiągnąć przewagę co najmniej dwóch punktów nad przeciwnikiem, aby wygrać gem. W ten sposób gra toczy się o zdobycie przewagi punktowej i wygranie kolejnych gemów, aby ostatecznie zwyciężyć w zestawie.

Ile punktów potrzeba do wygranej w gemie

Aby wygrać gem w tenisie, zawodnik musi zdobyć przewagę co najmniej dwóch punktów nad przeciwnikiem. Oznacza to, że jeśli stan wynosi 40:40 (deuce), aby wygrać gem, zawodnik musi zdobyć dwa kolejne punkty z rzędu. Po osiągnięciu przewagi wynoszącej dwa punkty nad przeciwnikiem, gem zostaje rozstrzygnięty na korzyść zdobywcy punktu.

Specyfika gemu w tenisie singlowym i debli

W tenisie singlowym, gem jest toczone między dwoma zawodnikami na korcie, którzy rywalizują o zdobycie przewagi punktowej i wygraną w gemie. Natomiast w grze deblowej, gem jest toczone między dwiema drużynami składającymi się z dwóch zawodników każda. W tenisie deblowym, strategia i taktyka gry są inne niż w singlu, co wpływa na sposób rozgrywania gemów i rywalizacji na korcie.

Udostępnij