Zacznij tam, gdzie jesteś.

Każdy z nas do działania, chęci do życia i spełnienia potrzebuje motywacji.

Pewnie nie jeden z Was kiedyś ją stracił, w pewnym momencie się pogubił i być może się poddał.

IMG_5085

„Homo sum et nil humanum a me alienum esse puto”, z łacińskiego, „Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce”.  Ja też miałam, bądź miewam gorsze dni.

Najważniejsze to nie dążyć do bycia idealnym. To może Cię zgubić. Zamiast czerpać radość ze zmian, zaczniesz się tylko frustrować, że nie masz takiej figury jak Kasia Dziurska czy Michelle Lewin, że nie biegasz tak szybko jak Ewa Swoboda. Zrób to przede wszystkim dla siebie. Chcesz się cieszyć zdrowiem, sprawnością przez długie lata?

Jeśli dopiero zaczynasz, spokojnie, potrzebujesz czasu.

Może masz wymówkę: „nie mam pieniędzy, jestem za stara, za stary, aktywność fizyczna jest tylko dla sportowców, nie mam kondycji”. To tylko bezsensowne hasła w Twojej głowie! Zapomnij o nich!…Pomyśl, przecież, gdy się zaczyna cokolwiek w życiu na starcie zawsze jest trudno. Z biegiem czasu przyzwyczajasz się i jest coraz lepiej.

Tak też może być teraz. Możesz spróbować małymi kroczkami zmieniać swoje nawyki, zdrowo się odżywiać i zacząć dowolną aktywność ruchową. Na pewno coś lubisz lub poszukaj co sprawi Ci radość. Może rower? może rolki? może basen?

Innym ważnym aspektem jest wsparcie najbliższych, przyjaciół czy znajomych. Wierzę, że w Twoim otoczeniu masz takie osoby a jeśli nie to otaczaj się osobami pozytywnymi, optymistycznie patrzącymi na świat, zdeterminowanymi i empatycznymi, służącymi dobrą radą i wierzących w Twój sukces bardziej niż Ty sam. Takie osoby to ludzie pewni siebie, prawdziwi, nie próbujący podbudowywać swojego ego poprzez hejtowanie czy krytykowanie.

IMG_5255

Miałam to szczęście, że od początku mojej drogi do aktywnego i zdrowego stylu życia,  spotkałam wspaniałe osobowości, trenerów z powołania. Uwielbiam ludzi z pasją, wymagających nie tylko od podopiecznych, ale przede wszystkim od siebie, bo tylko tacy, dają z siebie najwięcej i dzięki nim zyskuję siłę i energię do walki. Dostarczają tony motywacji i inspiracji do działania.

IMG_5163

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć ćwiczyć czy biegać! Mam skończone 40 lat, rodzinę, dwójkę dzieci i w związku z tym sporo obowiązków.

IMG_5568

Skąd brać motywację?

Każdy z nas sam dla siebie może być motywacją! Gdy po miesiącu, dwóch czy trzech, zobaczysz że aktywność sprawia Ci radość, satysfakcję, czujesz się lepiej, masz lepszy humor, nie martwisz się drobiazgami, częściej się uśmiechasz i tryskasz energią, dojdziesz do wniosku, że warto w to wejść na dłużej. Zaczniesz dostrzegać jak zmienia się nie tylko Twoja figura, ale również kondycja i psychika. Właśnie to może Cię utwierdzić w przekonaniu, że to właściwa droga i chcesz ją kontynuować.

Ale Ty sam musisz znaleźć w sobie samozaparcie, siłę woli i walki.

SKOŃCZ Z WYMÓWKAMI I ZACZNIJ DZIAŁAĆ!!!

Potraktuj aktywność fizyczną jako ważną część dnia, coś naturalnego i potrzebnego.

Życzę Ci podjęcia dobrej decyzji i wytrwałości!

BYCIE AKTYWNĄ JEST NAJLEPSZĄ DECYZJĄ JAKĄ PODJĘŁAM 🙂

IMG_5094

IMG_5171

IMG_5237

IMG_5304

Odkąd uwierzyłam, że MOGĘ, że CHCIEĆ to MÓC, moje życie odmieniło się.

Widzisz? Tak dużo, a zarazem niewiele potrzeba do zmiany.

IMG_5529

Nie bój się zmian. Rozwijaj się. Działaj!

IMG_5628

Cele są jak magnes. Przyciągają rzeczy potrzebne do ich zrealizowania. Bo jeśli czegoś bardzo chcesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu.

„Człowiek bez wyznaczonych celów dryfuje jak statek bez steru”.

– BRIAN TRACY-

#motywacja #działanie #cele #wyzwania #miejcele #zmianywżyciu #bądźlepsząwersjąsiebie #spełniajmarzenia #bieganie #healthylivestyle #zdrowystylżycia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *