Wyzwól Swoją Energię!

Wyzwól swoją energię! Tak było na II BMW Półmaraton Praski.
Jeszcze wieczór wcześniej w Dniu moich urodzin nie planowałam pobiec Półmaratonu.
Cały czerwiec chorowałam, w lipcu po chorobie okazało się, że moja kondycja i wydolność strasznie spadła. Przebiegnięcie nawet 5 km było trudne. Potem upały i brak systematycznych treningów sprawiło, że wiedziałam, że nie poprawię życiówki na dystansie 21 i 975 metra. Nie w tym roku.
Spotkanie z biegowymi przyjaciółmi i bieg dla zabawy wieczór wcześniej, sprawiły, że zmieniłam zdanie. Wiedziałam, że jeśli nie pobiegnę, to ominie mnie wspaniała atmosfera, emocje, adrenalina i tysiące endorfin. Poza tym byłam ciekawa trasy, stacji muzycznych i dopingu kibiców.
W niedzielę obudziłam się 5:15, choć budzik nastawiłam na 6:15. Chyba obawiałam się, ze zaśpię. Trochę poleżałam i przez chwile zastanawiałam się wstać czy odpuścić i się wyspać. Na szczęście leń nie wygrał ze mną.
Około 8:00 byłam już w Parku Skaryszewskim. Najpierw udałam się do depozytu, gdzie zostawiłam rzeczy do przebrania po biegu. Potem odnajdywałam znajomych. Umówiłyśmy się z Leną, że biegniemy razem dla zabawy. Ubrałyśmy kolorowe wianki i spódniczki tiulowe. Po rozgrzewce w Parku, udałyśmy się na start. Nie czułam stresu. Jak nie dam rady, pomyślałam, to po prostu zejdę z trasy. Robiło się coraz goręcej. Dobrze, że ubrałam bokserkę i krótkie spodenki. Tym razem darowałam sobie kompresje, żeby się nie przegrzać.

20150830_082017

BMW4Foto: Iga Kruszewska

BMW19Foto: Iga Kruszewska

Nastawiłam się na biegowe zwiedzanie i dobrą zabawę. Początek trasy to piękna Saska Kępa i ulica Francuska a tam z głośników obowiązkowo „Małgośka” Osieckiej 😉 Śpiewałyśmy z Lenką i tańczyłyśmy, na zegarkach tempo 6:30. Spokojnie, przed siebie.
Na 4 km o dziwo ukazał się Balaton. Piękne miejsce, w który nigdy wcześniej nie byłam . Następnie wbiegliśmy na Wał Miedzeszyński gdzie czekali na nas nasi pierwsi kibce, Artur i Ania. Dzięki Arturowi foto z Anią.

BMW20Foto: Artur Kaliś

bmw23Foto: Artur Kaliś

Kibice na trasie wspaniali! Zaliczone przybijanie piąteczek! Tańce na stacjach muzycznych z Lenką, Lena Biega bezcenne! 🙂

bmw od natalii kFoto od Natalii Kielak

bmw10Foto by TriClub

BMW16BMW17BMW21Foto: Magda Czechoska

Najbardziej rozbawiły mnie kibicujące Panie z takimi oto transparentami.

HASŁA MOTYWUJĄCE

Wkońcu zwiedziłam Gocław i dotarłam nad Balaton. Miło wspominam rozmowy na trasie z biegowymi znajomymi oraz nowo poznanymi osobami. Pierwsze 15 km zleciało szybko, a potem już pamiętam tylko okrzyk jednej Pani, że jeszcze tylko 2 km do mety.

bmw24bmw25Foto: Piotr Dymus Photography
Gdy zbliżałyśmy się do finiszu z głośników płynęła energetyczna muzyka. Postanowiłam, że wbiegniemy z Leną na metę tanecznym krokiem i tak zrobiłyśmy. Za metą przyjacielski uścisk w podziękowaniu za biegową przygodę.

bmw14

BMW5

 

 

 

bmw11
Organizacyjnie to był bardzo dobrze przygotowany Półmaraton. Miasteczko Biegowe usytuowane było w Parku Skaryszewskim, gdzie znajdowały się depozyty, szatnie, toalety, strefa dla dzieci, scena.
W pakiecie każdy z Uczestników otrzymał gąbkę. Na trasie rozstawione były, oprócz punktów nawadniania, miski z wodą, w których można było zanurzać gąbki i ochładzać się na trasie. Były banany a nawet cukier.
Dodatkowo na upalną pogodę Organizatorzy przygotowali kurtyny wodne. Wbiegnięcie w taką kurtynę było najprzyjemniejszym punktem trasy.
Bieganie towarzysko i dla atmosfery jest najfajniejsze. Oddajesz się tylko swojej pasji, dużo pamiętasz z trasy, tryskasz energią, pozdrawiasz kibiców . Jesteś od samego początku pozytywnie nastawiony. Dodatkowym atutem jest brak zakwasów, zero odcisków czy połamanych paznokci.
Mam cudowne wspomnienia, przepiękny medal na pamiątkę i chyba setke zdjęć!

IMG_4121bmw30

20150830_121433

4 thoughts on “Wyzwól Swoją Energię!

 • Wrzesień 8, 2015 at 8:14 am
  Permalink

  Kochana dziękuję za wspaniały wspólny bieg i świetna zabawę!! Tak w ogóle to moja życiówka poprawiona o 2 minuty! 🙂

  Reply
  • Wrzesień 8, 2015 at 8:24 am
   Permalink

   Super!!! 🙂 Bardzo się cieszę! Fajnie, że nie zrezygnowałam z udziału 😉 Było wspaniale!!! Co za przygoda! 🙂

   Reply
  • Wrzesień 8, 2015 at 9:01 am
   Permalink

   Dzięki Aniu! 🙂 Miło było ponownie się spotkać i wspólnie świętować! 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *