Wyniki badania genetycznego Fit Ona.

Już dawno chciałam się z Wami podzielić wynikami testu Fit Ona, ale chciałam w tym wpisie przekazać Wam niespodziankę od Vitagenum. Wkońcu udało się i wynegocjowałam dla Was zniżkę, ale o tym później 😉

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałam się tak obszernego raportu! Raport po wydrukowaniu liczy 94 strony.

Uważam, że lepszego wglądu w to co aktualnie dzieje się w moim organizmie oraz jakimi czynnikami jest to spowodowane, jaka dieta jest dla mnie najodpowiedniejsza, jaki rodzaj treningów z jaką częstotliwością w jakim zakresie tętna powinnam wprowadzić, nie mogłam sobie wyobrazić.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wyników testu Fit Ona!

Po pierwsze test wykazał, że mam wolny metabolizm. Mam genetyczną tendencję do większego apetytu oraz wzmożonego procesu odkładania się tkanki tłuszczowej. W związku z tym posiadam o 35% zwiększone ryzyko rozwoju nadwagi i otyłości. Moja predyspozycja może uwidaczniać się z wiekiem.

No i wszystko się zgadza! Do 20 roku życia byłam szczupła. Nigdy nie miałam problemów z wagą. Waga zaczęła się zwiększać ok. 25 roku życia, gdy poszłam do pracy i była to praca biurowa.

Fakt, że mam wolny metabolizm, potwierdził się również w okresie grudzień-marzec (4 miesiące) bez regularnej aktywności fizycznej, kiedy to miałam przymusową przerwę i przybyło mi kilka nadprogramowych kilogramów.

Raport zawierał również informację, że rozkład tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha zachodzi u mnie nieprawidłowo.

Dowiedziałam się, że transport witaminy D w moim organizmie jest nieco ograniczony. Prowadzi to do niższego o kilka procent stężenia witaminy D. Skutkiem może być rozwój wielu chorób jak np: astma, cukrzyca, choroby serca, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów czy nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni i kości.

Totalnym zaskoczeniem dla mnie jest informacja, iż posiadam talent do uprawiania sportów szybkościowych, w których potrzebna jest duża dynamika i siła skurczu mięśnia, np. sprint. Związane jest to z obecnością w moich mięśniach białka alfaaktyniny-3. Co ciekawe moje mięśnie są również zdolne do osiągania dobrych rezultatów w sportach wytrzymałościowych np. maraton.

Jak widać moja odkryta kilka lat temu pasja do biegania była zapisana w moich genach. Cóż mogę powiedzieć? Szkoda, że nikt wcześniej nie odkrył we mnie talentu do biegania lub innego sportu.

Teraz, po czterdziestce, jest już za późno i jedyne co mi pozostaje to cieszyć się tym sportem rekreacyjnie. Nie mam zamiaru rywalizować z innymi, nie mam zacięcią do strzelania „życiówek”. Jest mi dobrze tak jak jest. Mam swoje „koniki”, swoją „odskocznię” i najważniejsze, że mam z tego masę radości.

Na kolejnych stronach raportu dowiedziałam się jak powinna być skomponowana moja dieta, w jakich proporcjach B/W/T oraz otrzymałam zalecenia:

  1. Ogranicz węglowodany złożone.
  2. Suplementuj CLA, witamine B complex, magnez oraz cynk.
  3. Świadomie kontroluj ilość przyjmowanego pokarmu.
  4. Włącz do diety super foods.
  5. Unikaj słodyczy i produktów o wysokim IG.
  6. Suplementuj witaminę D.
  7. Kontroluj kaloryczność swojej diety.
  8. Przynajmniej raz w roku wykonuj lipidogram.
  9. Zwiększ aktywność fizyczną.

Otrzymałam również indywidualne zalecenia jakich produktów mam unikać, a które włączyć do diety.

Odnośnie aktywności otrzymałam zalecenie systematycznej aktywności fizycznej, gdyż mój organizm ma tendencję do niższej przemiany materii. W raporcie omówiono jak powinnam trenować oraz otrzymałam przykładowy trening fit i trening redukcyjny na 4 dni.

Po kilku dniach, gdy dokładnie zapoznałam się z wynikami raportu, skontaktowała się ze mną Pani dietetyk z Vitagenum, która odpowiedziała na moje pytania i wyjaśniła niezrozumiałe kwestie.

Gdybym miała Wam doradzić czy wykonać taki test czy nie to zdecydowanie polecam!

Dzięki testom genetycznym możemy uzuyskać pełną informację o aktualnym stanie naszego zdrowia i otrzymać indywidualne zalecenia, które pomogą efektywnie zgubić kilogramy, wyrzeźbić sylwetkę czy osiągnąć wyniki sportowe.

Mam dla Was miłą niespodziankę od Vitagenum.

Otzrymujecie 10% zniżki! Wpisując kod rabatowy  „#fitfighterka” na wszystkie testy ze strony www.vitagenum.pl

Aby skorzystać ze zniżki należy wpisać kod w odpowiednie pole przy zakupie testu na www.vitagenum.pl

Zachęcam do zainwestowania we własne zdrowie. Geny mają ogromną moc, ale jesteśmy w stanie dzięki zmianie diety i stylu życia, wygrać lepsze, dłuższe życie w zdrowiu!

Zdrowie to najlepsza inwestycja.

#testygenetyczne #vitagenum #testFitOna #sport #fit #bieganie #kondycja #zdrowie #dieta #redukcja #rzeźba #sylwetka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *