Włoskie klimaty.

Niedziela to dla mnie dzień regeneracji po aktywnym tygodniu i dzień relaksu z rodziną.

Kilka dni temu młodszy synek spytał: „Mamo, kiedy pójdziemy do restauracji?”.  Zapytałam: „A do jakiej restauracji chciałbyś pójść?”. Synek odpowiedział: „Do włoskiej”.

W myślach szybko próbowałam sobie przypomnieć gdzie w Warszawie jest jakaś włoska restauracja. Jednak nic mi do głowy nie przychodziło. Z pomocą przyszedł portal zomato. Wybrałam w opcjach miasto, rodzaj kuchni i zostałam zasypana miejscami. Na stronie od razu mogłam zarezerwować stolik w wybranym przeze mnie terminie. Tak więc decyzja padła na Semolino, które miało bardzo wiele dobrych opinii.

se3Foto z portalu zomato.com

W niedzielne południe, 22 maja,  dotarliśmy na ul. Woroniczą 31, do restauracji „Semolino”. To naprawdę urokliwe miejsce. Pierwszy stolik zaskakuje drzewkiem oliwnym, które wyrasta ze środka stołu. Żałuję, że miejsca przy nim były zajęte. Może uda nam się zarezerwować ten stolik następnym razem.

semoFoto z portalu zomato.com

Posadzono nas w bardziej ustronnym miejscu z widokiem na otwartą kuchnię, gdzie mogliśmy podziwiać sposób przygotowywania zamówionych dań.

Snapchat-803516027928240085

Restauracja jest niewielka, ale jasna i z klimatem. Na półkach wykonanych z żeliwnych rur poustawiano włoskie produkty: wina, sosy pomidorowe, oliwy.

se2Foto z portalu zomato.com

Oprócz karty dań otrzymaliśmy formularz, z możliwością skomponowania pizzy lub pasty, z dowolnie dobranych składników podzielonych na kategorie: sery, mięsa/ryby/owoce morza, warzywa, sosy.

karta

W formularzu i w karcie brakowało mi jedynie propozycji dla dzieci. Ponieważ mieliśmy smaka na pizze, w naszym menu pojawiły się różnorakie rodzaje pizzy skomponowane przez każdego według jego upodobań smakowych. Dzieci wybrały bardziej tradycyjnie pizze z serem, kurczakiem bądź szynką. Natomiast my z mężem zaserwowaliśmy sobie wersje z łososiem, szpinakiem, jajkiem i szynką. Moja pizza to kompozycja tuńczyka, suszonych pomidorów, pieczarek i szparagów. Wszystkie były przepyszne!

Snapchat-90447999254077817

Przyznam, że nie byłam w stanie zjeść całej. Bardzo chciałam spróbować  mojego ulubionego deseru tiramisu, ale niestety byłam już pełna i pozostawiłam tę opcję na następny raz. Dzieci zanim jeszcze wyszliśmy z lokalu, dopytywały kiedy tam przyjdziemy ponownie. Tak więc skoro wszystkim się podobało i smakowało z przyjemnością polecamy to sympatyczne miejsce i wkrótce wrócimy tam ponownie spróbować innych specjałów.

Jeśli chciałbyś poznać jedno z wielu ciekawych, pysznych miejsc, zapraszam Cię na konkurs, w którym możesz wygrać voucher do restauracji w Warszawie o wartości 120 zł. Konkurs trwa do 24 maja (wtorek) do godz.23:00.

Link do konkursu znajdziesz tu

Zapraszam!

#włoskieklimaty #semolino #restauracjasemolino #warszawa #pizza #pasta #italianfood #foodie #zomato

One thought on “Włoskie klimaty.

  • Czerwiec 27, 2016 at 7:11 am
    Permalink

    It’s a real plrausee to find someone who can think like that

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *