Wakacyjne, biegowe ścieżki.

Obiecałam Wam relację z moich wakacyjnych, biegowych ścieżek.  Tegoroczne wakacje rozpoczęłam od powrotu w rodzinne strony.  Tak rzadko mam okazję tu bywać.  Lato to doskonały czas by nadrobić wszelkie zaległości. Powiem Wam, że wspaniale mieć nowe doświadczenia z miejsc, gdzie już byliśmy. Mam teraz zupełnie nowe, biegowe spojrzenie na moje rodzinne miasto.
Pierwsze dwadzieścia lat mojego życia spędziłam w Grudziądzu, jednak nie znałam go od praktycznej strony biegowej. Dziś wydaje mi się to bardzo dziwne, ale usprawiedliwia mnie fakt, że biegam od ponad 2 lat.

DSC_0319
Grudziądz to piękne miasto położone na prawym brzegu Wisły. Od najmłodszych lat kojarzył mi się z lekkoatletyką. Tak się składa, że uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Bronisława Malinowskiego. Bronisław Malinowski, był wybitnym biegaczem, mistrzem olimpijskim z Moskwy, jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski.
Pozwólcie, że pokażę Wam nabiegowo moje miasto 🙂

 

DSC_0625

DSC_0596

Najpiękniej i najciekawiej jest zdecydowanie nad Wisłą. Moje pierwsze wybieganie w Grudziądzu rozpoczęłam na Błoniach Nadwiślańskich. Znajdują się tu efektowne Spichlerze. Grudziądzki zespół spichlerzy jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce. W XIV w. Grudziądz, posiadając kilkanaście spichlerzy, pośredniczył w transakcjach zbożowych pomiędzy Ziemią Chełmińską a Gdańskiem. Natomiast już w XVI w. stał się centrum obrotu zbożem dla Ziemi Chełmińskiej i Lubawskiej.

DSC_0332
W pobliżu Spichlerzy znajduje się pomnik Flisaka.

DSC_0328
Flisakami byli chłopi z pobliskich wiosek, którzy sprowadzali towary do miasta.Tuż obok Flisaka znajdziecie tabliczki z nazwą ulicy Grudziądzka, które były lub są umieszczone w innych miastach Polski i Europy.

DSC_0336
Inną atrakcją turystyczną jest Brama Wodna zamykana kratą. W XVI wieku była to brama wjazdowa do miasta i Zamku.

DSC_0455

DSC_0458

DSC_0478

DSC_0502
Zachowały się też fragmenty Murów Obronnych.

DSC_0345

DSC_0367

DSC_0408

Na dziś kończę moją relację i zapraszam na kolejną. Zachęcam Was do aktywnego spędzania wakacji i zwiedzania nowych miejsc biegając.  Gdziekolwiek jestem zawsze mam buty i strój biegowy ze sobą.

Pochwalcie się, gdzie biegaliście tego lata? 😉

#aktywnewakacje #bieganie #zwiedzanie #zwiedzanienabiegowo #Grudziądz #mojemiasto #Spichlerze #Flisak #BramaWodna #biegajzemną #runtheworld #bieganiepoPolsce #biegajizwiedzaj #bieganiemojąpasją #bądźaktywny

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *