Speed Run czyli trening tempowy z Nike Run Club.

W środę uczestniczyłam w treningu tempowym Speed Run na Stadionie Skra. Szczerze, gdy dotarłam na miejsce, myślałam, że to chyba nie tu odbędzie się trening. Miejsce zupełnie na uboczu, nie rzucające się w oczy, ale gdy przekroczyłam furtkę przy Stadionie to zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Jaki wielki Stadion! Tylko dlaczego taki zdewastowany!? Aż nie chce się wierzyć, że tyle obiektów lekkoatletycznych się odnawia, remontuje a tego nie. Smutne.

Po rejestracji w punkcie „check-in” można było wypożyczyć do testowania najnowsze Nike Free RN Flyknit. Ponieważ mam dużą stopę nie załapałam się w numeracji damskiej i biegałam w pięknych, błękitnych, męskich Nike w rozmiarze 43. Idealnie pasowały do mojej stylówki.

SPEED_9Fotografie: Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska

nIKE fREE Foto: moje foto ze Snapchata: fitfighterka

nrc-speed-run-200416_25953786324_o

Jeden z kolegów biegaczy, Dominik, świętował przebiegnięcie 15 000 km!!!

Podczas treningu nastąpił ten wyjątkowy moment i na aplikacji Nike+ Running ukazała się nieosiągalna dla mnie w tym momencie liczba km.

nrc-speed-run-200416_25953775074_o

Od dziś postanawiam włączać aplikację Nike na każdym treningu. Szczerze biegam już prawie 2 lata, a nie wiem ile mogłam przebiec kilometrów. Taka aplikacja wszystko spamięta za mnie i mam nadzieję, że któregoś dnia będę dumna z liczby przebiegniętych kilometrów.

Środowe, biegowe spotkanie, zmotywowało mnie i postanawiam, że będę biegać bardziej świadomie.

Ostatnio biegałam dla przyjemności, ale teraz zabieram się do pracy, bo marzy mi się powrót do formy, jaką miałam rok temu. Człowiek uczy się przez własne doświadczenia. Wyciągnęłam wnioski i chcę się rozwijać biegowo.

Trochę się rozpisałam a pewnie interesuje Was na czym polegał trening z NRC. Trening nazywa się Speed Run, biegaliśmy więc krótkie odcinki: 3*400m, 5*300m, 7*200m z 90 sekundowymi przerwami. Najpierw oczywiście była rozgrzewka.

SPEED_3

SPEED_1

SPEED_4

SPEED_6

SPEED_8

nrc-speed-run-200416_26285877670_o

SPED_7

SPEED_5

Na zakończenie treningu rozciąganie. Jeśli chciałbyś przyjść na trening to harmonogram i zapisy znajdziesz pod linkiem Treningi NRC

Moje odczucia po testowaniu Nike Free są bardzo pozytywne. Obuwie jest bardzo lekkie i elastyczne. Całkowicie przylegające, dobrze trzymające stopę przy jednoczesnym poczuciu lekkości. Bazę innowacyjnej konstrukcji tego modelu stanowi podeszwa nowej generacji, która jest nie tylko elastyczna, ale wręcz rozszerza się i kurczy, dopasowując się do każdego ruchu stopy.
Gdy z powrotem założyłam moje Nike Zoom Structure 19 miałam wrażenie ciężkiej stopy.
Nowe Nike Free to fantastyczne obuwie na szybkie, krótkie biegi, w których z pewnością można pobić swoje dotychczasowe życiówki.

‪#‎NRC ‪#‎speedrun ‪#‎werunwarsaw ‪#‎nike ‪#‎nikefree ‪#‎bieganie ‪#‎trening #NikeRunningPoland #treningtempowy

 

One thought on “Speed Run czyli trening tempowy z Nike Run Club.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *