Najnowsza kolekcja Nike „Bez Ograniczeń”.

Wczoraj wieczorem miałam okazję oglądać na Snapchacie Shape Magazine, skrót prezentacji najnowszej kolekcji Nike „Bez Ograniczeń”. Kolorystyka oszałamia!

Screenshot_2016-06-30-15-14-28Screen ze Snapchata: Shape Magazine

Tak prezentuje się outfit damski

Screenshot_2016-06-29-23-37-56Foto z IG: fitnessmagazine

Zapewne jesteście ciekawi co było inspiracją do stworzenia tak barwnej kolekcji?

W oczekiwaniu na letnie zmagania sportowe, zespół czuwający nad kolorystyką produktów szukał inspiracji w płynnym ruchu ludzkiego ciała. Wychodząc od ruchu sportowca projektanci przeszli do wyobrażeń tropikalnych lasów deszczowych i bujnej fauny, która występuje w klimacie równikowym: ptaków z przyciągającymi oko piórami mieniącymi się feerią barw czy chrząszczy z futurystycznymi, połyskującymi pancerzykami.

Nike_Odcienie_bez_granic_inspiracje_2Nike_Odcienie_bez_granic_inspiracje_1

Czerpiąc z tych inspiracji zaczęto pracę nad nowymi projektami. Projektanci uważnie studiowali obrazy i filmy z ptakami w locie, które olśniewały barwami skrzydeł czy owadami, które przypominały im cenne klejnoty.

Pod wpływem tych obserwacji powstała pełna energii letnia paleta z nową, ikoniczną kolorystyką, którą przeniesiono na barwy narodowe. Podsycono tradycyjne odcienie tak, by stały się jeszcze żywsze i jeszcze głębsze.

Nike_Odcienie_bez_granic_Zoom_Superfly_Flyknit_ZAO_1Nike Zoom Superfly Flyknit

Nike_Odcienie_bez_granic_modele_damskieKolekcja damska Nike „Bez Ograniczeń”

Nike_Odcienie_bez_granic_modele_meskieKolekcja męska Nike”Bez Ograniczeń”

W efekcie powstało gradientowe przejście kolorów Nike Volt i Hyper-Punch Pink, na których oparto kolorystykę cholewek butów na tegoroczny sezon, włącznie z wszystkimi modelami dla lekkoatletów. Volt to ulubiony w firmie odcień jaskrawego żółtego, który teraz zobaczymy w obszarze palców. Żółty to najbardziej widoczny dla ludzkiego oka kolor, natomiast Volt to najbardziej widoczna wersja żółtego. Przekazem, który stoi za produktami Nike jest prędkość. W zestawieniu z kolorem Volt, barwa Hyper-Punch Pink (neonowy róż) na śródstopiu, zmieniająca stopień nasycenia w miarę zbliżania się do obszaru pięty, odzwierciedla rozmazane kształty pędzącego w zawrotnym tempie biegacza. Dodatkowo, harmonijnie komponuje się z płytką z kolcami, które metalicznie połyskują niczym pancerzyki chrząszczy, mieniąc się na przemian srebrnym, fioletem i niebieskim.

Screenshot_2016-06-30-15-14-38Screen ze Snapchata: Shape Magazine

W ruchu kolorystyka ta sprawia wrażenie „malowania” ścieżki, po której porusza się but. Doskonale podkreśla nie tylko nieograniczone możliwości ludzkiego ciała, ale również sposób, w jaki Nike postrzega świat – jako pełen inspiracji i możliwości tworzenia nowych projektów.

Zespół Nike tworzy dzieła sztuki.

Wspaniała kolekcja! Jestem pod ogromnym wrażeniem i nie ukrywam, że chciałabym mieć parę butów z tej cudownej kolekcji. Tylko żal by mi było założyć je na codzienny trening. Byłyby pewnie na wyjątkowe okazje.

Już 4 sierpnia premiera kolekcji „Bez Ograniczeń”!!!

Tak bardzo nie mogę się jej doczekać!

nIKE3Obuwie damskie Nike Metcon 2

NIKE1Nike Hyperdunk 2016 Flyknit

NIKE2Buty męskie Nike LunarEpic Flyknit ULTD

NIKE4Buty damskie Nike LunarEpic Low Flyknit ULTD

Nike_Odcienie_bez_granic

2016-09-01_450_1600_420_A

źródło: materiały prasowe Nike

#NikeWomen #NikeRunning #newcollection #Nikecollection #RIO2016 #Olimpiccollection #roadtorio #Nike #Justdoit #speed #volt #hyperpunchpink

2 thoughts on “Najnowsza kolekcja Nike „Bez Ograniczeń”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *