Konkurs o pakiet startowy na Biegnij Warszawo Nocą.

Mam dla Was Konkurs!

4 czerwca coraz bliżej.

Chcesz wystartować w Stuleciu Legii – Biegnij Warszawo Nocą i uczcić w ten sposób 100 rocznicę powstania Legia Warszawa?

Weź udział w Konkursie i wygraj pakiet.

„Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” to jedna z nielicznych okazji, by zaraz po zmierzchu nacieszyć oczy grą świateł, poczuć muzyczną energię Warszawy i włączyć się w obchody  jubileuszu stulecia najbardziej utytułowanego Klubu sportowego w Polsce.

Zadanie Konkursowe.

Odpowiedz na pytanie: „Dlaczego chciałbyś wziąć udział w Biegnij Warszawo Nocą i jaki strój wybierzesz na ten niepowtarzalny bieg”.

Wybiorę jedną, najciekawszą moim zdaniem odpowiedź.

Konkurs trwa do czwartku 2 czerwca do godziny 19:00.

Zwycięzcę ogłoszę do godziny 22:00

BWN_3

4 czerwca 2016 roku odbędzie się impreza „Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą”. Jej organizatorami są Klub Biegacza Sporting oraz Legia Warszawa, dla której przedsięwzięcie to będzie ważnym elementem obchodów zaszczytnej rocznicy. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Legii i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

„Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” to specjalna edycja jednej z największych imprez biegowych stolicy. Odbędzie się po zmroku ukazując zupełnie inne oblicze Warszawy, a udział w niej weźmie 10 tysięcy osób. Jednocześnie upamiętni setną rocznicę powstania warszawskiego Klubu.

Legię Warszawa i Biegnij Warszawo łączy postać Bogusława Mamińskiego – wybitnego legionisty, olimpijczyka, wielokrotnego medalisty imprez mistrzowskich, który będąc zawodnikiem reprezentował Legię Warszawa, a po zakończeniu kariery sportowej zachęcał ludzi do uprawiania najprostszej formy ruchu, jaką jest bieganie. Stworzył i nadal organizuje Biegnij Warszawo.
– Jako młody człowiek wybrałem się z kolegami do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Stadionie Legii, którą wówczas odbierałem jako arenę sportu wyczynowego, a siebie jako kibica i widza. Nie mógłbym w tamtym czasie wyobrazić sobie swojego współudziału w tworzeniu jej historii jako zawodnik. Tymczasem właśnie w barwach Legii zdobyłem tytuł wicemistrza świata w biegu na 3 000 m z przeszkodami w 1983 roku, a dwa tygodnie później Puchar Europy w Londynie – wspomina Bogusław Mamiński.

BWN_4

Zaangażowanie Legii Warszawa w przygotowanie biegu wpisuje się w filozofię Klubu, który chce świętować uroczyste stulecie razem z warszawiakami. To dla nich członkowie legijnych sekcji 15 razy sięgali po złoto olimpijskie, piłkarze natomiast 11 razy zdobywali mistrzostwo Polski, dokładając do tego 17 pucharów. To tu narodziła się legenda Kazimierza Deyny, zaś postać Lucjana Brychczego będzie jeszcze długo wzorem dla sportowców i natchnieniem dla kibiców.
– Stuletnia Legia to nie tylko historia Klubu piłkarskiego, ale również innych sportów, w których legioniści wznosili się na światowe wyżyny. Bieganie jako sport najbardziej powszechny stanie się pretekstem do celebracji jubileuszu, mam nadzieję – dla tysięcy uczestników. Dedykowany start rodzinny na symbolicznym dystansie 1916 m będzie okazją do biegu lub spaceru dla każdego z najmłodszych i seniorów. Natomiast główną atrakcją wieczoru będzie bieg na dystansie 10 000 m. Myślę, że będzie to szczególny wieczór, zarówno dla kibiców Legii, jak i osób po prostu chcących spędzić aktywnie ten szczególny dzień – przyznał Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa.

BWN_1

4 czerwca 2016 roku już od godz. 15:00 na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa, na placu od strony trybuny wschodniej, działalność rozpocznie Miasteczko Biegowe przyciągając licznymi atrakcjami m.in. stoiskami partnerskimi, strefami sportowymi przygotowanymi przez poszczególne sekcje Legii, animacjami dla dzieci czy też zróżnicowaną ofertą gastronomiczną. Na symboliczną godzinę 19:16 wyznaczono start Marszobiegu Rodzinnego na 1916 m z trasą wokół Stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Najważniejszym punktem programu będzie „Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” – bieg na dystansie 10 km, którego start zaplanowano na godz. 21:16.

trasaBWNTrasa Biegnij Warszawo Nocą

Biegasz dla siebie. Ale możesz też dla innych.

„Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” połączy piękno iluminowanej Warszawy ze szlachetnością wspólnego, sportowego wysiłku. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele charytatywne Fundacji Legii.

– Świadome i mądre wspieranie rodzin, m.in. w przełamywaniu barier oraz wyrównywaniu szans, aktywizacja fizyczna i społeczna niepełnosprawnych poprzez sport, z wykorzystaniem jego jednoczącej roli, to idee, które od początku przyświecały Fundacji Legii. A obchody stulecia Legii to szansa zaprezentowania ludziom, jak ten utytułowany Klub pojmuje swoją misję społeczną na następne 100 lat. To okazja, aby włączyć w to naszych kibiców, sympatyków, warszawiaków i wszystkich, którym bliska jest Legia, sport i pomoc drugiemu człowiekowi – powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji.

– Pomysł biegu na 100-lecie Naszego Klubu zrodził się w głowach kibiców. Następnie wspólnie z Fundacją Legii rozpoczęliśmy działania mające na celu jego organizację.100- lecie Legii Warszawa to wielkie święto dla setek tysięcy jej kibiców, dlatego też celebrowanie tego wydarzenia powinno mieć charakter masowy. Idea wspólnego biegu doskonale do tego pasuje, a dodatkową zaletą jest jej szczytny cel – dodał Leszek Mańk – prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Rejestracja do biegu na 10 kilometrów jeszcze trwa pod adresem: www.biegnijwarszawonoca.pl.
Celebruj sportowo stulecie Legii Warszawa, niepokonanego Klubu i niepokonanego Miasta!

Pamiętaj: biegnąc dla siebie, biegniesz dla innych!

BWN_2materiał i fotografie z www.biegnijwarszawonoca.pl

#BiegnijWarszawoNocą #konkurs #konkursopakiet #StulecieLegii #LegiaWarszawa

8 thoughts on “Konkurs o pakiet startowy na Biegnij Warszawo Nocą.

 • Maj 31, 2016 at 9:27 am
  Permalink

  😉 przekonałaś mnie, że warto próbować mimo, że ostatni raz 10km przebiegłam z rok temu 😉 ale biegam trochę, jeżdżę na rowerze, więc chętnie sprawdziłabym czy dam radę i w jakim czasie dam radę przebiec ten dystans. Zresztą bieganie w biegu zorganizowanym nocą, może być (będzie) super przeżyciem. Najchętniej to ubrałabym same odblaskowe rzeczy, ale takich nie mam więc myślę, że było by to coś kolorowego plus migające światełko z nocnych biegów w Łazienkach 😉

  Reply
 • Czerwiec 1, 2016 at 7:26 am
  Permalink

  Dlaczego chciałabym wziąć udział w tym biegu?

  Bo to historyczne wydarzenie! Stulecie Legii świętuje się tylko raz w życiu i czy dla biegaczki i kibica może być lepsze świętowanie niż udział w biegu? Oczami wyobraźni widzę już nocny bieg oświetlonymi ulicami miasta w tłumie oddanych kibiców z piosenkami legijnymi na ustach! Będzie pieknie 🙂

  Co ubiorę na bieg?

  nie wyobrażam sobie biec inaczej niż w barwach Legii! koszulka i szalik obowiązkowe!

  Reply
 • Czerwiec 1, 2016 at 3:04 pm
  Permalink

  Ostatnio ciężko mi zmobilizować się do biegania a nic nie motywuje lepiej jak bieg wśród nakręconych biegaczy 🙂 Co ubiorę ? Białą koszulkę z napisem Biegam Bo Lubię i kilka tatuaży na twarzy i rękach w kolorach Legii 😉

  Reply
 • Czerwiec 1, 2016 at 8:53 pm
  Permalink

  Noc, światła na ulicach, wesoła atmosfera, biegacze i kibice Legii, dominujace barwy klubu…ja juz czuje te emocje. Mimo ze nie urodziłam sie w Warszawie czuje sie bardzo związana z tym miastem, kocham je za wszystko co mi dało i wciąż daje. Wcześniej nie interesowały mnie żadne kluby piłkarskie ale mieszkając w Warszawie zaczęłam interesować sie Legia. Każdy mecz wywoluje poruszenie w calym miescie, kibice sa tutaj wspaniali, śpiewają ile sil w piersiach na trybunach, dobrze sie bawia i sa dumni z bycia Legionistami. I ja tez sie powoli taka staje. Stulecie Legii to swietna okazja do świętowania tej niesamowitej rocznicy właśnie biegajac nocą po Warszawie i ukazując całemu miastu dumę z bycia kibicem Legii i z bycia biegaczem (to fantastyczne połączenie), drugiej takiej okazji z ta piękna liczba juz nie będzie. Kolejny ogromny pozytyw tej imprezy to bieg nocą, kiedy juz miasto przybiera inna twarz. Bardziej mroczną, ciemną, trochę nieznaną. Ukazuje wszystko z innej perspektywy, można dostrzec rzeczy które nie widzi sie podczas dnia biegnąc do pracy czy po prostu spacerując. Warszawa nocą jest piękna a uczestniczenie w biegu nocnym musi byc niesamowita frajda. Mój strój na bieg laczylby moja pasje do biegania która sie zaczęła od treningów NRC z elementami Legii, ktorych tutaj nie mogłoby zabraknąć. Koszulka NRC,do tego spodenki i długie skarpety kompresyjne Legii. Na talii przewiązany szalik kibica a na twarzy barwy klubu. Bo w tym biegu nie my jesteśmy najważniejsi, nie ma walki o zyciowki, nie biegniemy patrząc na tempo, czas,kadencje, tętno. To nieistotne w tym dniu. Tutaj ważna jest dobra zabawa i świętowanie bo takie urodziny obchodzi sie tylko raz. A bedą one na pewno huczne, niezapomniane i dobrze uczczone 😉

  Reply
  • Czerwiec 2, 2016 at 6:37 pm
   Permalink

   Marlena, możesz szykować się do Biegnij Warszawo Nocą! 🙂 Wspaniała odpowiedź! Gratulacje! 🙂

   Reply
   • Czerwiec 2, 2016 at 9:46 pm
    Permalink

    Dziękuje bardzo!!! Ogromnie sie cieszę 🙂 fruwam z radości 🙂 po ciężkim, długim dniu ta wiadomości dodala mi skrzydeł 🙂

    Reply
 • Czerwiec 2, 2016 at 9:36 am
  Permalink

  Od nienawiści do miłości jeden krok – tak bym nazwała swoją przygodę z bieganiem. Jeszcze pół roku temu był to ten pierwszy etap, teraz do miłości coraz bliżej. A że miłość cierpliwa jest, to pewnie kilka startów w biegach masowych, gdzie atmosfera jest niezastąpiona i będzie to związek na dobre i na złe, póki śmierć nas nie rozłączy. 😛 😀
  A czy nie miłość najważniejszą w życiu jest? 😉 Pakiet ten zatem zbliży mnie do tego celu.

  Człowiek Przypał dano mi za ksywkę, właśnie za spontaniczne podejście do biegania. 😉 W związku z tym pewnie i mój strój na Biegnij Warszawo Nocą będzie podobny… 😉 Może by tak…I to niech zostanie nieprzewidywalną niespodzianką… 😉

  Reply
 • Czerwiec 14, 2016 at 5:50 am
  Permalink

  Widziałem jak piękne przygotowano medale dla osób, które dotrą na metę. Piękna robota. Jak również sama inicjatywa uczczenia stulecia tak znanego klubu, również bardzo mi się podoba. Poprzez bieganie można uczestniczyć w uroczystościach tak ważnej imprezy, super 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *