Jak jeść w święta, by nie przytyć? Moje rady.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze świąt. Zgodnie z tradycją spędzamy je w gronie najbliższych i wspólnie zasiadamy do stołu. To często jedyne dni w roku, kiedy mamy czas na wspólne posiłki i beztroskie spędzanie wolnego od pracy czasu.

Dlatego niech będą one wykorzystane nie z myślą o tym co dobrego zjemy, ale w jaki sposób wykorzystamy te dni by budować, odnawiać czy wzmacniać nasze relacje.

Przecież Rodzina jest Najważniejsza. Dbajmy więc o siebie w Święta szczególnie. Mówmy sobie jacy jesteśmy dla siebie ważni i cieszmy się wspólnymi chwilami.

Jak jeść, aby nie przytyć w Święta? Oto moje rady.
 1. Nie korzystaj z gotowych dań (catering, wyroby garmażeryjne, wyroby cukiernicze). Gotuj sam, nie używając gotowych przypraw typu vegeta, warzywko czy maggi. Rozsądnie używaj soli. Tylko wtedy wiesz co naprawdę jesz.
 2. Na talerz nakładaj mniejsze porcje. Lepiej wybrać mniejszy talerz. Na większy nałożysz zdecydowanie więcej ale nie o to chyba chodzi. To nie konkurs kto zje najwięcej.
 3. Jedz częściej a mniej. W ten sposób łatwiej i szybciej strawisz to co zjadłeś.
 4. Nie najadaj się do syta. Kończ posiłek zanim będziesz miał wrażenie, że zaraz pękniesz. Gdy Ci się odbije to już znak, że pora odejść od stołu.
 5. Unikaj potraw ciężkostrawnych czyli smażonych i tłustych. Wybieraj gotowane.
 6. Między posiłkami odchodź od stołu i wybierz spacer. Jeśli Ci się uda możesz wybrać aktywność którą lubisz (łyżwy, taniec, itd.) Możesz zaproponować aktywne spędzenie czasu innym osobom, z którymi spędzasz Święta.
 7. Jedz więcej warzyw i owoców.
 8. Nie przedłużaj Świąt o kolejne dni, by nie obciążyć układu trawiennego.
 9. Pij wode mineralną.
 10. Unikaj napoi gazowanych.
 11. Wspomagaj się ziołami.
Jeśli zachowasz umiar myślę, że nawet niewielką nadwyżkę w obwodzie talii szybko spalisz w ciągu kolejnych dni. Wkońcu musisz się zmieścić w Sylwestrową kiecke 😉 i być w świetnej kondycji by tańczyć do białego rana 🙂

Foto: Lidl Polska

Foto: Lidl Polska

Foto: Lidl Polska

#Święta #BożeNarodzenie #Wigilia #jakjeśćwświętażebynieprzytyć #świętowanie #rodzinneświęta #LidlPolska #daniawigilijne #świątecznepotrawy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *