Jak geny wpływają na nasze zdrowie. Badanie genetyczne Fit Ona.

Każdy z Nas jest ciekawy jakie informacje zapisane są w naszych genach. Jeśli mogą one poprawić jakość naszego życia, myślę, że są one dla Nas cenne.

Jakie są nasze predyspozycje genetyczne?

W jaki sposób uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi?

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy wykonując badania genetyczne.

Dziś mamy dostęp do testów genetycznych, dzięki którym możemy świadomie kształtować nasze zdrowie. Badania genetyczne są również pomocne w spersonalizowaniu diety i treningu. Jeśli próbowałaś wielu diet, ale nie odnalazłaś takiej, która Ci odpowiada. Dzięki tym testom można dokładnie określić jaka dieta jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli jesteś biegaczem to testy określą Twoje mocne i słabe strony. Na przykład jeśli Twoją domeną są biegi długodystansowe a badanie wykaże, że jesteś genetycznym sprinterem, to nie znaczy, że musisz być sprinterem. Możesz wykorzystać swoje genetyczne predyspozycje na podbiegach czy finiszu, a bardziej popracować nad swoimi słabszymi cechami jak wydolność tlenowa.

Ponieważ jestem miłośniczką zdrowego stylu życia, zdecydowalam się na test FIT ONA, który zbada geny: FTO; TFAP2B; MTHFR; SOD2; PLIN1; CYP1A2; ACTN3; BCMO1 (2 markery); NBPF3; FUT2; SLC23A1; GC.

Z testu dowiem się:

 • Jakie czynniki wpływają u mnie na zachowanie prawidłowej masy ciała
 • Jaki rodzaj diety jest dla mnie odpowiedni
 • Jak schudnąć lub utrzymać optymalną masę ciała
 • Jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla mnie wskazany
 • Jakie produkty są dla mnie najlepszym źrodłem ważnych witamin
 • Jak dbać o skórę i cerę by zachować świetny wygląd do późnej starości

Na stronie www.vitagenum.pl wybrałam test Fit Ona. Następnie po 2 dniach dotarł do mnie pocztą, zestaw do pobrania materiału genetycznego. Materiał do testu pobrałam według instrukcji dołączonej do zestawu. To naprawdę nic trudnego. W dodatku jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i co najważniejsze bezbolesne. W sumie zajęło mi to mniej niż 5 minut. Pobranie materiału polega na potarciu wacikiem wewnętrznej strony policzka. Śmiało może być wykonane nawet małym dzieciom.

Gdy już pobrałam swój materiał genetyczny, odesłałam go do Vitagenum z podpisaną deklaracją zgody na badanie genetyczne. Status badania można śledzić na swoim koncie, które zakładasz przy rejestracji próbki.

Mój materiał genetyczny dotarł już do laboratorium. Teraz nie pozostaje mi nic jak tylko czekać cierpliwie na wyniki.

Jestem bardzo ciekawa czy badanie ujawni czy jestem genetycznym sprinterem czy może maratończykiem? 😉

#geny #badaniegenetyczne #testygenetyczne #zdrowie #fit #FitOna #zdrowystylżycia #jakgenywpływająnanaszezdrowie #vitagenum

2 thoughts on “Jak geny wpływają na nasze zdrowie. Badanie genetyczne Fit Ona.

  • Maj 18, 2018 at 11:33 am
   Permalink

   Warto zrobić to badanie 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *