Home Run z Błażejem Brzezińskim.

Poranny, sobotni rozruch przed Biegnij Warszawo to było coś!

Wyobraźcie sobie, że na treningu Nike Run Club biegaliśmy ze Zwycięzcą 39. PZU Maratonu Warszawskiego, Błażejem Brzezińskim.

W dodatku wybrałam grupę tempa, w której PACERem był Błażej. Po prostu szok!

Taka okazja pobiegać razem, tuż obok wspaniałego maratończyka to niepowtarzalna chwila. Nawet biegłam krok w krok jak widać na zdjęciu 😉 Motywacja do działania i realizacji celu na 2018 rok +1000%!!!

Pamiętam jak dziś, gdy po Biegu na Piątke wracałam do domu i zobaczyłam Błażeja biegnącego w czołowej grupce wśród czarnoskórych zawodników. Pomyślałam, będzie miał ciężko, żeby im uciec. Ale na szczęście to było na 27 km i reszta trasy pokazała kto tu rządzi!

Ogromnie się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się, że Polak wygrał Maraton w Warszawie.

Tym bardziej ucieszyłam się na wiadomość o możliwości treningu z takim Maratończykiem.

Fot: runningcreatives

Najpierw każda z grup tempowych zrobiła krótkie wybieganie. To był trening, który miał nas pobudzić do wysiłku podczas Biegnij Warszawo. Moja grupa biegła tempem 5:40 dystans 4 km a następnie po rozgrzewce, kilka przebieżek. W sumie wyszło 5 km.

Fot: runningcreatives

Fot: runningcreatives

Fot: runningcreatives

Fot: runningcreatives

Trener Kuba Wiśniewski dał nam kilka wskazówek jak się rozgrzać przed biegiem na 10 km.

Po wspólnym bieganiu przeszliśmy do Sklepu Biegacza Powiśle, gdzie przy zdrowym śniadanku wysłuchaliśmy ciekawej rozmowy z Błażejem.

Fot: runningcreatives

Fot: runningcreatives

Chociaż jest on sportowcem wyczynowym to swój pierwszy maraton przebiegł po 8 latach trenowania. Okazało się, że Błażej ma dietę zbilansowaną w granicach 4000-6000 kcal. Po jego szczupłej sylwetce chyba nikt z Was by nie zgadł ile kalorii spożywa.  Błażej opowiadał, że bardzo dobrze zna swój organizm. Podczas Maratonu Warszawskiego zastosował własną strategię działania. Pierwszy żel wziął dopiero na 24/25 kilometrze. Czuł, że jest naładowany węglowodanami, dlatego zrezygnował z przyjęcia wcześniej planowanych żeli. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak można dokładnie znać swoje ciało, swój organizm i zastosować odpowiednie środki, aby osiągnąć cel. Lata doświadczenia robią swoje. Błażej wyznaczył sobie na ten rok cel czas na maratonie: 2:11:00.

Fot: runningcreatives

39. PZU Maraton Warszawski wygrał z czasem 2:11:27.

Wspaniale było pobiegać i przybić pionteczke z Mistrzem.

Fot: runningcreatives

Fot: runningcreatives

#NikeRunClub #NRC #HomeRun #trening #trenujznami #BłażejBrzeziński #maraton #trenujedomaratonu #drogadomaratonu #NikeRunning #running #biegambolubie #bieganiemojąpasją #kochambiegać #NikeZoomFly #NikePegasus34 #przełamgranice #biegajznami #Nike

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *