Brazylijskie kolory na trasie BMW Półmaratonu Praskiego. Wygraj pakiet!

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji ulicami prawobrzeżnej Warszawy kilka tysięcy uczestników BMW Półmaratonu Praskiego pokona 21 km 97 m. Trzecia edycja imprezy zaplanowana została dokładnie na 28 sierpnia, a towarzyszyć jej będzie 4F Piątka Praska – bieg na dystansie 5 km. Rejestracja do obu biegów trwa.

BMWPółmaratonPraski

Brazylijskie kolory na trasie idealnej do rekordów.

Dzięki żółtej koszulce 4F, jaką uczestnicy półmaratonu otrzymają w pakiecie startowym, odbywającą się tydzień po igrzyskach w Rio de Janeiro stołeczna impreza nabierze „brazylijskich kolorów”.

Start podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się z Al. Zielenieckiej, ale tym razem uczestnicy skierują się ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w Al. Waszyngtona, a stamtąd kierunek Saska Kępa – ul. Francuską i Zwycięzców, Saska i Egipska. Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia, następnie biegacze dotrą na Wał Miedzeszyńskim i po nawrotce przy ul. Kadetów czeka ich długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty prawdziwej warszawskiej Pragi, czyli m. in. ulica Targowa i Zamoyskiego. Meta zlokalizowana będzie w Parku Skaryszewskim, a tuż za nią czekać będą medale, punkt odżywiania i regeneracji, a dalej miasteczko dla biegaczy i kibiców.

trasa

Trasa, posiadająca atest PZLA, pozwoli nie tylko przebiec najważniejszymi szlakami Pragi, ale również sprzyjać będzie biciu rekordów życiowych. Nie ma na niej znacznych wzniesień, ani kluczenia krętymi uliczkami.

BMW Półmaraton Praski w 2015 r. uhonorowany został certyfikatem najwyższej kategorii European Athletics Running for All (przyznawany biegom reprezentującym wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony oraz wysoką jakość usług). Impreza odbywa się pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. Tegoroczna edycja została wpisana w program obchodów 100-lecia przyłączenia Pragi do granic Warszawy.

Koszt pakietu startowego, do 25 sierpnia, to 99 zł.

Rejestracja odbywa się przez stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl

koszulki BMW PP

4F Piątka Praska

Nowością praskiej imprezy będzie bieg na dystansie 5 km. 4F Piątka Praska to wyścig dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają przygodę z joggingiem, jak i doświadczonym biegaczom, potrzebującym rywalizacji na takim dystansie do budowania szybkości. Start na 5 km nastąpi wraz ze startem półmaratonu. O godz. 8.30 uczestnicy obu biegów ruszą na trasę. Przed 3. kilometrem zlokalizowany będzie punkt nawodnienia. Z Al. Waszyngtona półmaratończycy udadzą się dalej, w kierunku Saskiej Kępy, a biegacze „piątki” skierują się ulicą Międzynarodową do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

4f

Do udziału w biegu szykuje się m.in. Iwona Lewandowska, która wcześniej wystartuje w olimpijskim maratonie.

„Niektórym wydaje się, że krótkie biegi są dla początkujących, ale doświadczeni zawodnicy właśnie w rywalizacji na 5 i 10 km +szukają prędkości+. Im lepsze rekordy życiowe na krótszych dystansach tym łatwiej się potem pokonuje się maratony” – mówiła zwyciężczyni pierwszej edycji BMW Półmaratonu Praskiego.

Koszt pakietu startowego biegu na 5 km wynosi 60 zł. Znajdzie się w nim koszulka techniczna.

4fkoszulka5km

Miasteczko w Parku Skaryszewskim

Wzorem ubiegłorocznej edycji, na polanach i alejkach Parku Skaryszewskiego organizatorzy zbudują miasteczko, pełne atrakcji dla kibiców, podkreślające potencjał rekreacyjny tego terenu. Znajdzie się w nim m.in. strefa relaksu, strefa zdrowia i strefa sportu dla dzieci.

start2

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji metę tego największego stołecznego półmaratonu prawobrzeżnej Warszawy przekroczyło blisko 6000 osób z 26 krajów. Najszybszy był medalista mistrzostw Polski Marcin Chabowski – 1:03.52, a wśród kobiet Kenijka Cheboi Gladys Jerotich (1:15.52). Na 12. pozycji w damskim gronie z wynikiem 1:32.00 uplasowała się mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991) Wanda Panfil.

treningi

Mam dla Was 2 pakiety na BMW Półmaraton Praski.

Zasady Konkursu.

Konkurs trwa od 5 do 16 sierpnia 2016 r.

Należy w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego chciałbyś wziąć udział w III BMW Półmaratonie Praskim i od kiedy się przygotowujesz?”.

Wybiorę 2 najbardziej przekonujące mnie odpowiedzi. Każdy ma szanse na wygraną!

Powodzenia!

medal

źródło: materiały prasowe III BMW Półmaraton Praski

start

#BMWPółmaratonPraski #PółmaratonPraski #bieganie #stolica #Praga #ParkSkaryszewski #4FPiątka #bieg5km #4F #półmaraton #konkurs #pakiet #wygrajpakiet

10 thoughts on “Brazylijskie kolory na trasie BMW Półmaratonu Praskiego. Wygraj pakiet!

 • Sierpień 5, 2016 at 9:36 am
  Permalink

  Bo będzie to kolejne wyzwanie do pokonania ,walka ze swoimi słabościami oraz świetna zabawa ze znajomymi. Liczy się dobra zabawawspólne plotki wyglupy a nie czas 🙂 Wspóne bieganie motywuje podwójnie a przybijanie piątek z kibicami to najlepsze chwile podczas takich biegów. Co nas nie zabije to nas wzmocni zatem zakładamy buty i fuuuu w sierpniu bawimy się 🙂

  Reply
  • Sierpień 5, 2016 at 9:42 am
   Permalink

   Gosiu, napisz jeszcze jak się przygotowujesz do półmaratonu?

   Reply
   • Sierpień 12, 2016 at 4:38 am
    Permalink

    Przygotowania trwają treningi biegowe 3 razy w tyg oraz wzmacnianie rozciąganie i trening silowy. Nie zapominam tez o regeneracji która jest również bardzo ważna wtedy wybieram basen jacuzzi saunę. Po treningu dłuższe rozciąganie plus rolowanie które jest jak lekarstwo dla zmęczonych mięśni. Oprócz tego odpowiednią dieta i nawadnianie. I choć nie zawsze wszystko idzie tak jak chcemy zgodnie z planem wierze ze się uda kolejny raz stanąć na mecie polmaratonu 🙂

    Reply
 • Sierpień 5, 2016 at 5:58 pm
  Permalink

  Chciałabym wziąć udział w półmaratonie praskim bo zapisał się on jako jeden z lepszych biegów 21,097 km i mam dużą chęć ukoronować swój powrót do biegania, które kocham i bez tego żyć nie potrafię. Przygotowania polegają nie tylko na bieganiu ale różnych przebiezkach, podbiegach, które uwielbiam, Sprint ach i treningów wspomagających z ketlem, piłka, bosu czy trx. Pozdrawiam.

  Reply
 • Sierpień 7, 2016 at 6:33 pm
  Permalink

  Chciałabym bardzo wziąć udział w Półmaratonie Praskim. Byłby to mój debiut na takim dystansie i to na mojej Pradze, gdzie się urodziłam, mieszkam i poznałam mojego męża, także prażanina. Od zeszłego roku biegam, w Parku Skaryszewskim na Parkunie cotygodniowe 5km i dłuższe dystanse. Oficjalne biegi na 5 i 10km już poza mną . Trenuję w tygodniu z mężem, robię planki,ćwiczę wytrzymałość. Chcę spróbować bo uwielbiam wyzwania.
  Pozdrawiam

  Reply
 • Sierpień 11, 2016 at 9:02 pm
  Permalink

  * Bo uwielbiam bieganie, i ludzi poznawanie 🙂
  * Bo BMW Półmaraton Praski to 21 km szczęścia
  * Bo BMW Półmaraton Praski to 21 km na rozdawanie uśmiechów
  * Bo to byłby mój debiut w BMW Półmaraton Praski, i będę świecił żółtą koszulką
  * extra thought 1 🙂 Bo będę miał uśmiechnięte wlepki
  * extra thought 2 🙂 Bo przygotowuje się do maratonu Warszawskiego i to byłoby super element przygotowania
  * extra thought 3 🙂 Bo będzie tam maaaasa wspaniałych biegaczy
  * extra thought 4 🙂 Bo 4F przygotowało super żółtą koszulkę

  Reply
 • Sierpień 16, 2016 at 2:25 pm
  Permalink

  III miejsce mi się marzy ale to może za kilkanaście tysięcy kilometrów 😛

  B o… żółta koszulka super by się zgrała z moją blond czupryną 😉 😉 😉
  M araton to dla mnie za dużo, dlatego chciałabym się sprawdzić w półmaratonie
  W sam raz pojawia się okazja a Park Skaryszewski to wspaniałe uwieńczenie trasy !

  1/2 litra lodów, które wpałaszuję na Francuskiej bez wyrzutów sumienia to naaaaajlepsza
  M otywacja na start 🙂 i regularnie trenuję, żeby utrzymać ją na tym samym poziomie – do tego
  A mbicja na dokładkę, bo w tym roku coraz chętniej przekraczam strefę komfortu i chcę jeszcze nie
  R az, nie dwa 😉 Lody lodami lecz nagroda w postaci samospełnienia i endorfin jest bezcenna…
  T reningi to nie tylko przebieżki, przyspieszenia, podbiegi i skipy ale też fitnessowe wzmacnianie
  O kazji outdoorowych jest multum a przy tym poznaję nowe sportowo zakręcone osoby 🙂
  N iech 28 sierpnia „noga podaje” nam wszystkim !!!

  🙂

  Reply
 • Sierpień 16, 2016 at 9:31 pm
  Permalink

  Chciałbym wziąć udział w BMW Półmaratonie Praskim, bo jeszcze w nim nie biegałem, a ponieważ to byłby totalny spontan, to ciężko mówić o przygotowaniach 🙂

  Reply
 • Sierpień 17, 2016 at 4:58 pm
  Permalink

  Ogłaszam wyniki Konkursu. Pakiety wygrywają: Gosia i Asia. Gratuluję Dziewczyny! 🙂 Poproszę o Wasze dokładne imiona i nazwiska na maila: i.mioduszewska@fitfighterka.pl

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *