Bliżej natury.

Kiedyś byłam typowym kanapowcem. Dziś aktywność jest dla mnie czymś naturalnym. Dzięki bieganiu mogę delektować się otaczającą przyrodą. Gdy potrzebuję chwili wytchnienia od codziennego pędu, zakładam buty biegowe i ruszam na łono natury. Lubię eksplorować nowe tereny i podziwiać cuda natury.

DSC_0377

DSC_0415

 

Moje ulubione biegowe ścieżki to te naturalne. W pobliżu mam ścieżkę nad Wisłą, całkiem niedaleko do Parku Skaryszewskiego i trochę dalej do Parku Młocińskiego. W każdym z tych miejsc doskonale wypoczywam i relaksuję się. Kontakt z przyrodą z dala od miejskiego zgiełku daje mocy na trudy dnia.

DSC_0446

Naturalne podłoże jest zdrowsze dla naszych stawów a jednocześnie bardziej wymagające dla naszych mięśni. Trzeba uważnie patrzeć pod nogi, na kamienie czy wystające korzenie. Czasem masz pod górkę czasem z górki i zwykłe obuwie biegowe nie sprawdzi się tak jak te przeznaczone do biegania w terenie.

DSC_0540

Od sierpnia biegam w obuwiu Merrell All Out Though Mudder. Jest to bardzo lekkie obuwie o wadze 227 g. Naprawdę buty te miło zaskoczyły mnie,  gdyż obuwie trailowe zawsze kojarzyło mi się z ciężką wagą, a tych prawie nie czuję na nogach. Są lżejsze nawet od moich butów na asfalt.

DSC_0383

Latem biegałam w nich typowo rekreacyjnie. Od września ruszył City Trail i biegnąc w kilku biegach przełajowych miałam okazję poznać ich możliwości. Biegam w nich szybciej. Sprawdzają się nie tylko w trudnym terenie, ale w każdych warunkach atmosferycznych. Biegłam już w deszczu i w błocie, a moje stopy nawet tego nie odczuły. Wierzch All Out Though Mudder został wykonany z siateczki i wodoodpornej tkaniny z odpornym na ścieranie wykończeniem TPU, które doskonale chroni przed wodą i błotem. Podeszwa środkowa EVA oraz wkładki TrailProtect™ i UniFly™ zapewniają stabilizację stopy na nierównym podłożu.

DSC_0398
Natomiast podeszwa zewnętrzna M-Select™ GRIP oraz bieżnik z wypustkami 360 stopni to doskonała kombinacja podczas biegu na obłoconym terenie. All Out Though Mudder posiada również odblaskowe elementy dla lepszej widoczności po zmroku.

DSC_0547

Merrell All Out Though Mudder to obuwie stworzone do zadań specjalnych. Nie straszny im deszcz, błoto, trawa, mokre liście czy strome podbiegi i zbiegi. Idealne do biegania w lesie i górach.

DSC_0626

DSC_0487

#bliżejnatury #biegiprzełajowe #biegigórskie #trail #trailrunning #mynature #Merrell #MerrelAllOutThoughMudder #obuwiebiegowe #bieganie #trening

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *