Biegam. Nie muszę, ale chcę.

W życiu każdego biegacza przychodzi pora na określenie po co biegam i dlaczego.
Jak na razie nie miałam żadnych kryzysów czy wątpliwości, że chcę biegać. Miewam przerwy w bieganiu, ale nie są one spowodowane jakimś fochem na bieganie. Nie biegam, gdy jestem chora. Wtedy to już niestety siła wyższa. Robię wszystko, aby jak najszybciej wyzdrowieć by móc znowu cieszyć się swoją pasją. W bieganiu odnalazłam ciszę, spokój, czas na refleksję, na cieszenie się z małych rzeczy. Gdy biegam przeważnie nie skupiam się na tempie, ilości kilometrów. Oddaję się chwili. Celebruję ją. Takie bieganie lubię najbardziej.

DSC_0446

DSC_0454

DSC_0459
Zdarzają się biegowe treningi, na których stawiam na progres. Ale z mojego ponad 2 letniego truchtania mam wniosek, że jeśli biegam systematycznie progres jest. Nie należę do nałogowych biegaczy. Fajnie, że nie muszę biegać codziennie. Biegam, gdy czuję taką potrzebę. Powiedziałabym, że zaprzyjaźniłam się z bieganiem. Nic nie muszę. Nie muszę iść na trening. Nie muszę, ale po prostu chcę, bo lubię biegać. W ten sposób relaksuję się.

DSC_0542

DSC_0626

DSC_0681

DSC_0640

Czasem bieganie traktuję towarzysko. Mam dni gdy potrzebuję treningu grupowego, bo fajnie jest porozmawiać w biegu, dzielić radość z biegania nie w samotności a z innymi podobnymi fanami biegowymi.

Uważam, że każdy może biegać. Znam osoby, które nigdy nie biegły w żadnym zorganizowanym biegu. Wychodzą by pobiegać po parku dla siebie, dla dobrego samopoczucia. Wystarczy nawet 30 minut. Dawka endorfin gwarantowana.

Myślę, że tylko Ci, którzy mają dobre wspomnienia z tym sportem, uprawiają go przez długie lata i się nim nigdy nie nudzą. Jeśli w Twoje treningi wplotła się nić nienawiści to musiałeś z czymś przedobrzyć, albo masz słaby charakter i łatwo się zniechęcasz.
Nigdy nie biegałam by zrzucić kilogramy. Przygodę z bieganiem rozpoczęłam po etapie redukcji, gdy osiągnęłam właściwą wagę. W sumie wyszło mi to na dobre, bo im mniejszy ciężar ciała tym mniejsze obciążenie dla stawów.

DSC_0604

DSC_0610

Bieganie zmienia życie na lepsze. Spróbuj.

#bieganie #pasja #radość #endorfiny #euforia #run #running #biegambochce #biegambolubie #bieganiemojąpasją #happyrunner #Reebok #Merrell #4F #Nike #aktywnajesień #ruszsie #bądźaktywny #bieganiezmieniażycie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *