Bieg Krasnych Dziewek czyli pogoń za góralem.

Choć od Festiwalu Biegowego Goniacka minęły już 3 tygodnie to wciąż często powracam do wspomnień z biegania w Białce Tatrzańskiej.

Jestem przeszczęśliwa, że mogłam tam pojechać z moimi biegowymi przyjaciółkami i być Ambasadorką biegów: Biegu Krasnych Dziewek i Farbowanych Gymb. Dla pasjonata biegania to miłe i wspaniałe wyróżnienie.  W bieganiu najważniejsze dla mnie nie są wyniki. Nie jestem zawodowcem. Nie biegam dla trofeów, pieniędzy czy sławy. Jestem biegaczką, która najbardziej w bieganiu ceni luz, swobodę, radość i zabawę.  Bieganie wywołuje u mnie uśmiech na twarzy. To chyba samo mówi za siebie. To jest moja chwila rozrywki, relaksu, mój chillout. Najlepszy wybór z możliwych. Zamiast sesji na kanapie czy przed telewizorem lubię wyjść, dotlenić się, a przy okazji doświadczyć pozytywnych wrażeń.

Bieg Krasnych Dziewek, jak zapowiedzieli Organizatorzy, to był bieg tylko dla Pań. Panowie tym razem mogli sobie jedynie popatrzeć. Obowiązywał strój: spódniczka mini lub maxi od zwiewnych po góralskie, korale i wianki na głowie.

IMG_6025

Z moimi dziewczynami przygotowałyśmy stroje w stylu góralskim.  Nasze tiulowe spódniczki tym razem czekały na inną okazję.

IMG_6053Wspólne foto przed Biegiem Krasnych Dziewek: Lena, ja, Ania i Magda.

Przed biegiem Ada Palka, Ambasadorka Festiwalu, poprowadziła rozgrzewkę.

rozgrzewkaKrasneFoto: Kotelnica Białczańska

KRASNEROZFoto: podhale24.pl

Następnie góral sprawdzał czy jesteśmy już rozgrzane, a potem role się odwróciły i Dziewki miały za zadanie sprawdzić czy góral jest rozgrzany.

góralFoto: podhale24.pl

Kiedy wszyscy już byli gotowi do biegu, góral dał sygnał dzwonkiem i ruszył jak z procy. My kobitki z impetem ruszyłyśmy w pogoń za nim.

biegKrasne2Foto: Kotelnica Białczańska

Fot.Adrian Gładecki1Foto: Tygodnik Podhalański

Na szczęście do pokonania miałyśmy zaledwie 1 km. Przed metą trzeba było przeskoczyć przez dwa kozły. Tuż za metą każda z Pań otrzymywała medal.

Krasne1Foto: Tygodnik Podhalański

kRASNEbIEGFoto: podhale24.pl

Świetnie się bawiłam i widać było, że inni również. Uśmiech i dobre humory dopisywały podczas tej biegowej imprezy. Pomysł tego biegu jak najbardziej przypadł mi do gustu. Moim zdaniem to był najlepszy, bo najzabawniejszy bieg podczas całego Festiwalu Goniacka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy i widzowie ruszyli w tańce przy wspaniałej muzyce.

Pierwszy dzień Festiwalu zakończyłyśmy wesoło.

BiegKrasneFoto: Kotelnica Białczańska

krasnebiegFoto: Kotelnica Białczańska

#BiegKrasnychDziewek #Goniacka #FestiwalBiegowy #BiałkaTatrzańska #bieganie #góry #biegigórskie #biegdlaPań #bieganiewspódniczkach #KotelnicaBiałczańska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *