Bądź Aktywna! Działaj profilaktycznie „Watch Your Boobs”!

W niedzielę 23 października Nike Run Club i Dziewczyńskie Poranki po raz kolejny zorganizowali wspólne bieganie w ramach akcji „Watch Your Boobs”.
Kilkuosobowe grupy wyruszyły o godz. 14:04 z 5 różnych lokalizacji w Warszawie, po to by spotkać się w jednym miejscu, na mecie. Wybrałam grupę, która startowała z Parku Skaryszewskiego z prowadzącymi: Coachem Kubą Wiśniewskim i trenerką Lidką Zamyłko. Lepszej ekipy nie mogłam sobie wymarzyć. Choć był to typowo dziewczyński event to zapisał się na niego jeden rodzynek imieniem Filip.

IMG_20161023_175010

Coach Kuba umilał nam czas kawałami co 1 kilometr, zaś Filip wspierał naszą dziewczyńską grupę licznymi hasłami motywującymi w stylu „Siła jest Kobietą”.

Nasze grupowe truchtanie, bo to był bieg w stylu konwersacyjnym, minęło w oka mgnieniu i na metę przy Fort Port Czerniakowski dotarliśmy jako pierwsza grupa.

MY_10

NRC przygotowało różową szarfę, którą zerwaliśmy wbiegając na metę. Wszyscy z uśmiechem od ucha do ucha, bo bieganie to czysta radość!

MY_11

MY_1

MY_2

MY_12
Na metę zaczęły wbiegać pozostałe grupy. Biegowe spotkanie zakończyło się biesiadowaniem przy zdrowych przekąskach, a Małgosia Lesiak przygotowała dla nas niesamowity koncert.

MY_7

MY13
Była wspaniała, pozytywna atmosfera choć akcja dotyczy problemu raka piersi. Fakt, nikt z nas nie jest nieśmiertelny. Pomimo aktywności ludzie chorują.
Wśród uczestniczek eventu były dziewczyny, które wygrały z rakiem piersi. Tak, można wygrać z rakiem, jeśli wykryje się go wcześniej.
Tak więc jeśli dbasz o siebie, jesteś uważna na sygnały, które daje Ci organizm. Zwolnij czasem, zrób niezbędne badania i ciesz się zdrowiem.
Zdrowie to Najcenniejsze co Posiadamy.

Najskuteczniejsze profilaktyczne działanie ma właściwa dieta połączona z aktywnością fizyczną.

Profilaktycznie działa już dawka 30 minut ćwiczeń, trzy razy w tygodniu. Jeszcze lepiej dla zdrowia, gdy na wysiłek fizyczny uda się znaleźć czas pięć razy w tygodniu. Korzyści zdrowotne pojawiają się od razu i nigdy nie jest za późno, by zacząć wprowadzać zmiany w swoim trybie życia.

ŚCIANKAOd lewej: Lena Biega, Felipe weź się uśmiechnij i ja

nrc-x-dziewczyskie-poranki-x-watch-your-boobs_29900626443_oFotografie: Aleksandra Śmigiel-Wiśniewska (IG: runningcreatives)

watch

#NikeRunClub #NRC #DziewczyńskiePoranki #watchyourboobs #rakpiersi #profilaktyka #zdrowie #mammografia #samobadaniepiersi #październik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *